دوربین مدار بسته حرارتی

خانه »‌ بلاگ » دوربین مدار بسته حرارتی

دوربین مدار بسته حرارتی

دوربین مدار بسته حرارتی دوربین مدار بسته حرارتی

دوربین های مدار بسته حرارتی یا گرمایی (Thermal CCTV Camera) نوعی از دوربین مدار بسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می سازند.
دوربین های مداربسته حرارتی ساختاری تا حدی مشابه به دوربین مدار بسته عادی دارند. در این نوع دوربین ها بسیاری از قسمت های دوربین عملکردی مشابه دارند.
دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می کنند. چیپ تصویر این دوربین دوربین ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال های آنالوگ تبدیل می شود و از این طریق شما خواهید توانست آنها را در یک نمایشگر ببینید.
کاربرد دوربین مدار بسته حرارتی چیست؟
دوربین های حرارتی با توجه به خصوصیات و مشخصاتشان تنها کاربری های مرتبط با ردیابی و تشخیص دارند. عمده کاربری این دوربین ها برای محل هایی با حساسیت امنیتی بالاست. این دوربین مدار بسته به کاربر امکان می دهد تا اطلاعات حرارتی محیط اطراف خود را دریافت کند. این اطلاعات می تواند نقش حیاطی در ایجاد امنیت بیشتر در محیط را داشته باشد.

مقایسه تصویر دوربین مدار بسته عادی و دوربین مدار بسته حرارتی و مشاهده جزئیات خاص

نقاط قوت و ضعف دوربین مدار بسته حرارتی
نقاط قوت
دوربین مدار بسته حرارتی امکان تشخیص موجودات زنده و خودروها را تا برد بسیار بالا را فراهم می کند.
دوربین مدار بسته امکان تشخیص و مکان یابی موجودات زنده و خودروها را در شرایط بد آب و هوایی ایجاد می کنند.
• دوربین های حرارتی می تواند امکان دسترسی به اطلاعات حرارتی محیط را فراهم کند. این اطلاعات میتواند کاربردهای مهم و خاصی داشته باشد. برای مثال زنده بودن یک جسم یا موجود را نشان دهد. یا روشن بودن یک خودروی بی حرکت را تشخیص دهد.
نقاط ضعف
دوربین مدار بسته حرارتی رزولیشن بسیار محدودی دارند (نهایتا تا 288*384) که در تشخیص جزئیات تصویر شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
دوربین مدار بسته حرارتی با توجه به دادن تصویر حرارتی از صورت، نمیتوانند امکان تشخیص هویت افراد را ایجاد کنند.
دوربین مدار بسته حرارتی به نسبت پر هزینه هستند.

PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مدار بسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب
تلفن واحد فروش : 88563259 -09121505416