دوربین مدار بسته ثابت

خانه »‌ بلاگ » دوربین مدار بسته ثابت

دوربین مدار بسته ثابت

دوربین مدار بسته ثابت دوربین مدار بسته ثابت


اصطلاح دوربین مدار بسته ثابت معمولا در مقابل اصطلاحات دوربین گردان یا زوم دار مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نام این دوربین ها مشخص است این دوربین ها امکان تغییر زاویه یا جهت دید را بدون دخالت مستقیم فیزیکی ندارند.
کاربرد دوربین های مداربسته ثابت
کاربرد دوربین مدار بسته ثایت به مراتب وسیع تر از دیگر انواع دوربین مدار بسته است. بیشتر انواع دوربین مدار بسته زیر مجموعه ای از دوربین مدار بسته ثابت هستند.
دوربین مدار بسته ثابت برای تمامی کاربری های مرتبط با نظارت و امنیت مورد استفاده قرار میگرند. استفاده از دوربین های گردان تنها در مکان هایی رایج است که برای حرکت و کنترل دوربین ها اپراتوری در محل حضور داشته باشد.
هزینه های دوربین ها مداربسته ثابت
گرچه انواع بسیار متفاوتی از دوربین مدار بسته ثابت وجود دارند اما به صورت کلی هزینه دوربین های ثابت به مراتب کمتر از دوربین های گردان یا زوم دار است. شاید یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت این دوربین ها هم همین موضوع باشد.
معایب و مزایای دوربین های مداربسته ثابت
نقطه ضعف بزرگ دوربین مدار بسته ثابت زاویه دید محدود انهاست. معمولا برای پوشش دادن زوایای بالا مجبور خواهیم بود تعداد زیادی دوربین مدار بسته ثابت استفاده کنیم که این موضوع معمولا برای کاربران قابل قبول نیست.
در کنار این موضوع دوربین های ثابت دارای دو حسن بزرگ هستند. اول هزینه پایین تر این دوربین هاست و دوم تعیر نگهداری به مراتب کمتر این دوربین ها. با توجه به عدم وجود قسمت های متحرک در دوربین های ثابت این دوربین ها خیلی کمتر خراب می شوند یا نیاز به نگهداری دوره ای ندارند.

PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مدار بسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب
تلفن واحد فروش : 88563259 -09121505416