دوربین مدار بسته چیست

خانه »‌ بلاگ » دوربین مدار بسته چیست

دوربین مدار بسته چیست

دوربین مدار بسته چیست مقدمه
دوربین های مداربسته دوربین هایی هستند که در یک جای ثابت قرار گرفته و با تصویر برداری از منطقه مورد نظر، تصاویر را به محل قرار گرفتن دریافت کننده ارسال می دارد و کاربر می تواند از این طریق توسط دوربین مدار بسته به مشاهده ی رخدادهای در جریان در محل بپردازد.
مهمترین کاربرد دوربین مدار بسته، کاربرد امنیتی آن می باشد که در اماکن عمومی و خصوصی نصب شده و تاثیر بسزایی در کاهش خطرات امنیتی دارد.
در زیر به برخی از ویژگی های مهم دوربین مدار بسته و کاربردهای مختلف آن ها در مکان های گوناگون اشاره می شود.
دوربین مدار بسته
امروزه استفاده از دوربین مدار بسته در اماکن مختلف به شدت افزایش یافته است که مهمترین علت آن بحث امنیتی مربوط به محل مورد نظر است که می توان در تمام لحظات شبانه روز توسط تصاویر دریافتی از دوربین مدار بسته از منطقه مورد نظر خود بخوبی مطلع بود و از خطرات احتمالی به سرعت آگاه شد.
دوربین مدار بسته امروزه در کنترل ترافیک شهرها نیز نقش اساسی داشته و با تصویر برداری نامحسوس از خودروهای در حال تردد در خیابان ها و جاده ها و تقاطع ها و ارسال تصاویر به مرکزهای کنترل ترافیک سهم بسزایی در کاهش خطرات مربوط به رانندگی در داخل و خارج از شهرها ایفا می کنند.
بطور کلی موارد استفاده از دوربین های مداربسته نامحدود بوده و در هر مکانی که نیاز به مشاهده ی تصاویر مربوط به نقطه ای که خارج از دسترس است می باشد می توان براحتی با استفاده از دوربین مدار بسته شاهد تمام اتفاقات در جریان در محیط مورد نظر بود که این امر می تواند برای کارخانجات و سایر شرکت ها جهت اطلاع از نحوه ی عملکرد پرسنل در زمان کار در محیط کارخانه مفید واقع شود.
از دیگر کاربردهای دوربین مدار بسته می توان به استفاده از آن ها در نقل و انتقالات عمومی اشاره کرد که می توان با نصب دوربین مدار بسته در داخل متروها راننده را نسبت به مشاهده وضعیت رفت و آمد مسافران در زمان توقف در ایستگاه یاری نماید تا باعث ایجاد مشکلاتی از جمله برخورد درب با مسافرین نشود.
به این ترتیب مشاهده می شود که سطح استفاده از دوربین مدار بسته بسیار وسیع بوده و می توان توسط این وسیله به راحتی از تمام اتفاقات و وقایعی که در حال رخ دادن است توسط تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته آگاه شد.

PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مدار بسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب
تلفن واحد فروش : 88563259 -09121505416