دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

خانه »‌ بلاگ » دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

دستگاه ضبط دوربین مدار بسته
دستگاه ضبط دوربین مدار بسته یکی از قسمت های اصلی سیستم مدار بسته است. باید بدانید که روش های متفاوتی در ضبط تصویر دوربین مدار بسته وجود دارد که در این مطلب به همه انها اشاره می کنیم.
ضبط در سیستم مداربسته آنالوگ
سیستم مدار بسته انالوگ شکل رایج سیستم مدار بسته است. معمولا در بسیاری از منازل، واحدهای تجاری و اداری از این سیستم استفاده می شود.
در سیستم مدار بسته آنالوگ از روش های زیر برای ضبط تصاویر استفاده می شود:
• دستگاه VCR: قدیمی ترین دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته است. این دستگاه امروزه به طور کامل از رده خارج شده و جای خود را به DVR داده است.
• دستگاه DVR: شکل جدیدتر و بسیار رایج از دستگاه ضبط دوربین های آنالوگ است. دستگاه DVR قابلیت های بسیار زیادی دارد و از ثبات بسیار بالایی برخوردار است.
• کارت DVR: کارت های DVR نوعی وسیله دریافت تصاویر بر روی کامپیوتر هستند. این کارت ها بر روی مادربرد رایانه شخصی شما نصب شده و وظیفه DVR را برای شما انجام میدهند.
دستگاه های ضبط انالوگ چطور ضبط میکنند؟
دستگاه های ضبط آنالوگ دوربین مدار بسته روندهای کار متفاوتی دارند. در دستگاه های قدیمی مانند VCRها ضبط به صورت انالوگ صورت می گرفت. یعنی تصاویر انالوگ به وسیله دستگاه دریافت می شد و به صورت انالوگ می ماند.
در دستگاه های امروزی ضبط به صورت انالوگ انجام نمی شود. در DVRها و کارت های DVR ابتدا تصاویر به صورت دیجیتال در می آیند و سپس آنها به صورت دیجیتال در هارد دیسک ضبط می شوند.
ضبط در سیستم مداربسته دیجیتال
سیستم مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال فرم حرفه ای تر از سیستم مدار بسته است. این سیستم ضبط مشابهی با دستگاه های ضبط آنالوگ امروزی مانند DVR دارد.
در سیستم مدار بسته دیجیتال ضبط به صورت های زیر انجام می شود:
• دستگاه NVR: دستگاه NVR تشابه بسیار زیادی با DVR دارد. این دستگاه امکانات ساده ای را در سیستم مدار بسته تحت شبکه به شما می دهد. البته استفاده از NVR در سیستم شبکه از بسیاری پیچیدگی های مرتبط با نصب می کاهد.
• سرور شبکه: زمانی که از سرور سیستم مدار بسته صحبت می کنیم الزاما منظور یک سرور شبکه نیست. هر کامپیوتری اگر از خصوصیات سخت افزاری مناسبی برخوردار باشد می تواند به عنوان سرور شبکه انتخاب شود. استفاده از سرور در سیستم مدار بسته این امکان را به شما میدهد تا نرم افزارهای پیشرفته را برای راه اندازی دوربین های مداربسته شبکه خود به کار گیرید.
• ضبط در SD کارت: برخی از دوربین های شبکه قابلیت نصب SD کارت در داخل خود را دارند. از این طریق شما میتوانید تصاویر را برای مدتی بسیار محدود در داخل خود دوربین ذخیره سازی کنید.

PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مدار بسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب
تلفن واحد فروش : 88563259 -09121505416