تفاوت بین دوربین های مداربسته IP و آنالوگ

خانه »‌ بلاگ » تفاوت بین دوربین های مداربسته IP و آنالوگ

تفاوت بین دوربین های مداربسته IP و آنالوگ

تفاوت بین دوربین های مداربسته IP  و آنالوگ
تفاوت بین دوربین های مداربسته IP و آنالوگ
نصب کردن دوربین های مداربسته در محل کار یا خانه شما فواید زیادی از جمله حفظ امنیت و پیشگیری از سرقت اموال و دارایی شما دارد اما در این بین مشتریان باید دوربین مدار بسته را با توجه به شرایط محل کار یا خانه خود انتخاب کنند در این مقاله تفاوت بین دوربین های مداربسته IPو آنالوگ را بررسی می کنیم.

تفاوت بین دوربین های مداربسته IP و آنالوگ
نوع دوربین : آنالوگ
نوع کابل:کابل coxial،RG59،Cat5e/6
اتصالات:BNC
منبع قدرت:12 VDC،24 VAC
ضبط:DVR،کارت های ضبط،NVR(رمزگذار)
مزایا و معایب:ارزان و راحت در نصب آن اما غیرHD و بدون میکروفن داخلی می باشد.

نوع دوربین:IP
نوع کابل: کابل شبکه، CAT5، کابل Cat5e، CAT6.
اتصالات: اتصال ماژول RJ-45
منبع قدرت: POE، 12VDC، 24VAC
ضبطNVR:
مزایاو معایب:RES فوق العاده بالا، پشتیبانی از پروتکل، دارای میکروفن داخلی MIC، وای فای اما نیاز به نصب و راه اندازی و پیکربندی
در بالا تفاوت های بین دوربین مدار بسته IPو آنالوگ را از نظر نوع کابل،اتصالات، منبع قدرت،ضبط و مزایا و معایب آنها را بررسی کردیم اما برای انتخاب یک دوربین مدار بسته خوب باید به چهار نکته کلیدی از جمله :1-وضوح2-دید3-فاصله 4-ذخیره سازی توجه کرد .
وضوح:
خط تولید ما از محدوده 300TVLدر دوربین های مداربسته تصویر برداری حرارتی به دوربین های مداربسته 40 MPبا درجه حرارتی 180درجه می رسد.با پیشرفت تکنولوژی سنسورهای دوربین مدار بسته دوربین های مداربسته امروزه با کیفیت تر و ارزان تر از قبل می باشند بنابراین در زمان انتخاب دوربین های مداربسته گران قیمت حتما به وضوح آنها دقت کنید.
با توجه به وضوح بالای دوربین های HDباید به این نکته هم توجه کنید که با بالاتر رفتن وضوح تصاویراین تصاویر نیاز به فضای بیشتری دارند بنابراین همین ذخیره سازی بیشتر باعث گران تر شدن این دوربین های مداربسته می شود.
دید:
یک سنسور عکس تنها عکس های محدودی را می گیرد حتی سنسورهای گذاشته شده در دوربین های مداربسته پیشرفته نیاز به نورمادون قرمز برای عکس برداری در شرایط سیاه و سفید دارند . سنسور مادون قرمز مزایا و معایبی را دارند که موردتوجه قرار می گیرند.
اکثر دوربین های مداربسته IRیک طیف وسیع حدود 50FT دارند اما در همه شرایط از نظر دید ایده آل نیستند.همچنین این دوربین ها برق بیشتری مصرف می کنند.
فاصله:
با توجه به حسگرهای دوربین مدار بسته با وضوح بالا به اشیا دور و نزدیک قیمت دوربین های مداربسته گران تر می باشد.زوم دیجیتال روی تصاویر با کیفیت پایین تر به 1080پیکسل می رسد که ما به شما دوربین های مداربسته با سنسورهای حسگر که دارای 5 مگاپیکسل می باشد توصیه می کنیم . بنابراین انتخاب دوربین های مدار بسته با سنسورهای حسگر با وضوح بالا در بهتر دیده شدن تصاویر و اشیا دور ونزدیک تاثیر گذار می باشد.استفاده از یک لنز بهتر برای دوربین های مداربسته کیفیت و وضوح تصاویر را بالا می برد.

ذخیره سازی:
یکی دیگر از اجزای کلیدی دوربین های مداربسته فضای آن برای ذخیره سازی تصاویر می باشد .فضای ذخیره سازی برای دوربین های مدار بسته ارزان می باشد در این مورد یکی از تفاوت های دوربین مدار بسته IP و آنالوگ درفضای ذخیره سازی تصاویر است که فضای دوربین مدار بسته IPبیشتر از دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد هرچند پر شدن فضای ذخیره سازی بستگی به تعداد دوربین های نصب شده،وضوح و نرخ فریم هست بنابراین دوربین های مداربسته HDممکن است نیاز به یک یا چند دیسک درایو داشته باشد.

باتوجه به نکات بالا شما می توانید در انتخاب دوربین های مداربسته آگاه تر باشید و باتوجه به کار خود از دوربین های مداربسته مورد نظر تان استفاده کنید.
PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مدار بسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب


PayamCCTV.com فروشنده انواع دوربین مداربسته با قیمت مناسب و کیفیت خوب
تلفن واحد فروش : 88563259 -09121505416